Olemme täällä sinua varten

Olemme tehneet rakennusten hankinnasta mahdollisimman helppoa ja suoraviivaista. Autamme valinnoissasi, jotta saisit aina sen, mitä rakennukseltasi tarvitset. Ota meihin yhteyttä, ja autamme sinut alkuun tilojen hankinnassa.

Ota yhteyttä

Adapteo Finland Oy
Äyritie 12 A , 01510 Vantaa

Puhelin: 010 661 5500
Sähköposti: info.fi@adapteo.com

Yhteydenottolomake


Yhteystiedot

Adapteo Finland Oy

Adapteo Finland Oy
Äyritie 12 A
01510 Vantaa

Puh. 010 661 5500
info.fi@adapteo.com

Huolto- ja ongelmatilanteissa palvelemme teitä joka päivä 24h.
Puh. 020 515 9178
adapteo@iss.fi

Varasto Järvenpää puh. 020 770 5531

Varasto Ylöjärvi puh. 020 770 5532

Adapteo Finland laskutus puh. 020 770 5533

Medialle

Adapteo Finland

Tuomas Vaalto
Managing Director
tuomas.vaalto@adapteo.com
+358 45  676 9121

Adapteo group

Erika Regnér
Head of Marketing Communication & PR
media.relations@adapteo.com
+46 73 841 8102

Hallinto

Tuomas Vaalto
Managing Director
tuomas.vaalto@adapteo.com
045 676 9121

Piritta Suero
Assistant
piritta.suero@adapteo.com
040 653 5250

Jenni Kautonen-Jusslin
HR Business Partner
jenni.kautonen-jusslin@adapteo.com
045 847 6261

Myynti ja markkinointi

Janne Mikkola 
Head of Sales
janne.mikkola@adapteo.com

Mika Haara
Area Sales Manager, Länsi- ja Pohjois-Suomi
mika.haara@adapteo.com
040 683 5056

Antti Ellonen
Area Sales Manager, Etelä-Suomi
antti.ellonen@adapteo.com
040 187 2866

Ilari Westhal
Sales Manager, nimetyt asiakkuudet
ilari.westhal@adapteo.com
040 660 4540

Jonna Kerby
Area Sales Manager, Itä- ja Keski-Suomi, Pirkanmaa, Satakunta
jonna.kerby@adapteo.com
0400 448 413

Kimmo Keskitalo
Area Sales Manager, Etelä-Suomi, Kymenlaakso
kimmo.keskitalo@adapteo.com
040 825 1978

Teemu Sivenius
Area Sales Manager, Etelä-Suomi, Varsinais-Suomi
teemu.sivenius@adapteo.com
040 716 7858

Emma Hartikainen
Markkinointipäällikkö
emma.hartikainen@adapteo.com
050 302 6670

Asennus ja kalustonhallinta

Niku Hartikainen
Head of Operations
niku.hartikainen@adapteo.com
040 541 0465

Vesa Kantoniemi
Asennuspäällikkö
vesa.kantoniemi@adapteo.com
040 550 2480

Oskar Koivumäki
Asennuspäällikkö
oskar.koivumaki@adapteo.com
040 573 4948

Harri Nurmiranta
Huolto- ja kunnostuspäällikkö
harri.nurmiranta@adapteo.com
0400 641 123

Christian Karlsson
Työnjohtaja, Ylöjärvi HUB
christian.karlsson@adapteo.com
040 595 5258

Kennet Priewert
Hankintajohtaja
kennet.priewert@adapteo.com

Timo Pokkinen
Ostopäällikkö
timo.pokkinen@adapteo.com
040 667 2064

Jami Pekkarinen
Työnjohtaja, Järvenpää HUB
jami.pekkarinen@adapteo.com
040 844 9987

Tommi Tanskanen
Teknisen tuen projektipäällikkö
tommi.tanskanen@adapteo.com
044 460 6851

Jari Rajasalo
Projektipäällikkö
jari.rajasalo@adapteo.com
0400 622 816

Miika Valkonen
Production Manager
miika.valkonen@adapteo.com
044 460 6861

Timo Niemelä
Projektipäällikkö
timo.niemela@adapteo.com
044 545 2308

Klaus Suikki
Projektipäällikkö
klaus.suikki@adapteo.com
040 159 4107

Jari Kautiainen
Työnjohtaja, Järvenpää HUB
jari.kautiainen@adapteo.com
040 653 1600

Miska Rosvall
Asennuspäällikkö
miska.rosvall@adapteo.com
040 674 8221

Suunnittelu ja tekniset operaatiot

Laura Ylä-Autio perhevapaalla alkaen 7.2.2024
Head of Product & Technical Operations
laura.yla-autio@adapteo.com
040 149 8855

Sami Kaasinen
Tuotepäällikkö
sami.kaasinen@adapteo.com
040 579 7969

Johan Pellikka
Suunnittelupäällikkö
johan.pellikka@adapteo.com
+358 45 347 4436

Elli Miina 
Suunnitteluinsinööri
elli.miina@adapteo.com
040 646 2183

Otto Saarelainen
Suunnitteluinsinööri
otto.saarelainen@adapteo.com
+358 44 2300469

Atte Silvonen
Kustannusinsinööri
atte.silvonen@adapteo.com
+358 50 309 8399

Laskutustiedot

Äyritie 12 A Vantaa
Adapteo Finland Oy
Y-tunnus: 2889709-1

Paperilaskujen laskutusosoite:
Adapteo Finland Oy
PL 1169
00026 Basware

Sähköinen verkkolaskutus:
OVT-tunnus: 003728897091
Operaattori: Basware Oyj
Välittäjän tunnus: BAWCFI22

Sähköpostiosoite pdf-laskuille:
adapteo.finland@bscs.basware.com

010 661 5401

info.fi@adapteo.com

Täällä me olemme