Yhteystiedot

Äyritie 12 B , 01510 Vantaa

Yhteystiedot

Adapteo Finland Oy

Adapteo Finland Oy
Äyritie 12 B
01510 Vantaa

Puh. 010 661 5500
info.fi@adapteo.com

Huolto- ja ongelmatilanteissa palvelemme teitä joka päivä 24h.

Puh. 020 515 9178
adapteo@iss.fi

Medialle

Juha Kalliokulju
Country Manager Finland
juha.kalliokulju@adapteo.com
050 524 7425

Adapteo group

Hanna Wennberg
Senior Vice President Marketing, Communication and Sustainability
media.relations@adapteo.com
+46 8 590 994 40

Hallinto

Juha Kalliokulju
Country Manager Finland
juha.kalliokulju@adapteo.com
050 524 7425

Myynti

Sanna Korte
Head of Sales
sanna.korte@adapteo.com
044 986 6101

Niko Oksa
Technical Sales Manager
niko.oksa@adapteo.com
040 504 4579

Mika Haara
Area Sales Manager, Länsi- ja Pohjois-Suomi
mika.haara@adapteo.com
040 683 5056

Timo Rinkinen
Area Sales Manager, Etelä- ja Länsi-Suomi
timo.rinkinen@adapteo.com
040 545 9601

Aaro Saarimäki
Area Sales Manager, Etelä-Suomi
aaro.saarimaki@adapteo.com
044 460 6856

Ilkka Kauppinen
Area Sales Manager, Itä-ja Keski-Suomi
ilkka.kauppinen@adapteo.com
040 664 6205

Hanna Suppula
Senior Sales Manager, yksityisen sektorin asiakkuudet
hanna.suppula@adapteo.com
040 828 7657

Pia Ketonen
Area Sales Manager, Turku, Pori, Rauma sekä käytöstä poistuneen kaluston myynti
pia.ketonen@adapteo.com
044 985 5120

Asennus ja kalustonhallinta

Laura Ylä-Autio
Head of project (perhevapaalla)
laura.yla-autio@adapteo.com
040 149 8855

Vesa Kantoniemi
Asennuspäällikkö
vesa.kantoniemi@adapteo.com
040 550 2480

Petri Turtiainen
Vastaava työnjohtaja, RKM
petri.turtiainen@adapteo.com
040 827 2224

Harri Nurmiranta
Kuljetuspäällikkö
harri.nurmiranta@adapteo.com
0400 641 123

Toni Paasikallio
Kalustopäällikkö
toni.paasikallio@adapteo.com
040 719 1431

Marju Ojanen
Sisäisen logistiikan päällikkö
marju.ojanen@adapteo.com
044 460 6853

Christian Karlsson
Työnjohtaja, Ylöjärvi HUB
christian.karlsson@adapteo.com
040 595 5258

Timo Pokkinen
Ostopäällikkö
timo.pokkinen@adapteo.com
040 667 2064

Jami Pekkarinen
Työnjohtaja
jami.pekkarinen@adapteo.com
040 844 9987

Tomi Salonen
Teknisen palvelun päällikkö
tomi.salonen@adapteo.com
040 663 2809

Tommi Tanskanen
Teknisen tuen projektipäällikkö
tommi.tanskanen@adapteo.com
044 460 6851

Jari Rajasalo
Projektipäällikkö
jari.rajasalo@adapteo.com
0400 622 816

Miika Valkonen
Projekti-insinööri
miika.valkonen@adapteo.com
044 460 6861

Jirka Laukkanen
Projektipäällikkö
jirka.laukkanen@adapteo.com
040 579 7447

Jon Kangas
Projektipäällikkö
jon.kangas@adapteo.com
040 861 2826

Teemu Laukkanen
Projektipäällikkö
teemu.laukkanen@adapteo.com
044 460 6860

Timo Niemelä
Projektipäällikkö
timo.niemela@adapteo.com
044 545 2308

Joni Toivonen
Tuotantopäällikkö
joni.toivonen@adapteo.com
044 460 6852

Sami Kaasinen
Tuotannon suunnittelija
sami.kaasinen@adapteo.com
040 579 7969

Jari Kautiainen
Työnjohtaja, Järvenpää HUB
jari.kautiainen@adapteo.com
040 653 1600

Janne Lehtinen
Logistiikkatyöntekijä
janne.lehtinen@adapteo.com
040 735 9982

Suunnittelu

Aleksi Peltomaa
Suunnittelun päällikkö
aleksi.peltomaa@adapteo.com
040 067 6220

Laskutustiedot

Äyritie 12 B Vantaa
Adapteo Finland Oy
Y-tunnus: 2889709-1

Paperilaskujen laskutusosoite:
Adapteo Finland Oy
PL 1169
00026 Basware

Sähköinen verkkolaskutus:
OVT-tunnus: 003728897091
Operaattori: Basware Oyj
Välittäjän tunnus: BAWCFI22

Sähköpostiosoite pdf-laskuille:
adapteo.finland@bscs.basware.com

010 661 5401

info.fi@adapteo.com

Olemme täällä sinua varten

Olemme tehneet rakennusten hankinnasta mahdollisimman helppoa ja suoraviivaista. Olemme täällä sinua varten auttamassa valinnoissasi, jotta saisit aina sen, mitä rakennukseltasi tarvitset. Ota meihin yhteyttä, ja autamme sinut alkuun tilojen hankinnassa.

Tätä sivustoa suojaa reCAPTCHA, ja sivustolla sovelletaan Googlen Tietosuojakäytäntöä ja Käyttöehtoja